Přeskočit na hlavní obsah
Tak si to shrňme:
  • Sobotní letenky na Mallorku nám dnes ve 12.30 zrušili z důvodu stávky ve Francii, aby nám po 3 hodinách psychického zdeptání, zrušení celé rezervace a hledání jiných letenek poslali potvrzení rezervace s tím, že někde zajistili jiné letadlo. Doufám, že ne v muzeu veteránů nebo že ho nebudou rychle sestavovat ze součástek spadlých letadel.
  • V práci jsem si kvůli zbytečnému hledání letenek dala přesčas a na třídní schůzky pro nové prvňáčky šel můj muž. Byli tam 1,5 hodiny a přinesl asi 10 krátkých poznámek. Prý se tam skoro nic neřešilo a jen to bylo rozvleklé. V září budeme asi něčím překvapeni.
  • Jindra dnes dobral antibiotika. To je dobrá zpráva. Lepší než jak je tehdy dostal 2 dny před odletem do Jižní Ameriky.
  • Valerie má kašel. A spíš se jí horší než lepší. Snad nebude potřebovat antibiotika dřív, než se vrátíme z dovolené.
  • Povedlo se mi zabalit 1 kabinové zavazadlo pro 4 lidi na týden k moři. Ještě máme k dispozici jedno zavazadlo. Tam dáme asi jídlo, krabici lega a kocoura. Je mi to ale pořád takové podezřelé a jsem zvědavá, co si zapomeneme.
  • Začíná mě bolet v krku. To ale jistě spraví klimatizace na pokoji.
  • Horší je, že mi bolí zápěstí. Asi od toho, jak jsem se dnes bleskurychle snažila najít náhradní letenky, které jsem naštěstí na poslední chvíli nezarezervovala. To není takový problém, když máte jedináčka. Ale pokud máte dvě děti, které se navíc obě chtějí držet za ruku s mámou...  zítra nás čeká při cestě do školky menší drama.
  • Teď už jen doufat, že v sobotu opravdu odletíme. A že najdu má oblíbená homeopatika na strach z létání. Držte nám palce.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Strach z létání
Někteří lidé létají rádi. Užívají si výšku a podle mě i adrenalin z očekávání, kdy letadlo spadne. Dokonce jsou i lidé, kteří si dobrovolně dělají pilotní průkaz! Já k nim ale nepatřím.
Mám panickou hrůzu z létání v čemkoli. Moje láska k cestování a velikost naší planety mě ovšem občas donutí do letadla sednout. Odmítám lítat na dovolenou kratší než 14 dní, protože se moje psychika potřebuje před dalším letem zregenerovat a připravit na další trauma. Týden před plánovaným letem skoro nespím a nejím a na letiště se odvážím vstoupit jen po vypité placatce rumu. Sebemenší zachvění letadla mi způsobuje infarktové stavy, zatínám nehty do područek sedadla a modlím se k čemukoli. Dřív jsem navíc drtila ruku svému muži. S příchodem dětí se ale situace změnila. Nechci na ně přenášet svoje děsy. I když jim asi přijde divné, proč maminka s nastartováním motorů letadla zezelená, přestane mluvit a na rozličné dotazy (například "Na co je ten čudlík?") odpovídá jen "Hm…
Rady, jak se nebát létat letadlem

Když někomu řeknete, že se bojíte lítat letadlem, rozdělí se ostatní lidé na dva tábory. 
První vám budou říkat: "Vždyť to nic není!" "Je to bezpečnější než jezdit autem!" "Je to bezvadný koukat na svět z výšky!" "Je to super, protože to ušetří spoustu času!" "Jen se uvolni a užívej si to." "Prosim tě!" (následují zvednuté oči v sloup) "To si zvykneš."
Pro první skupinu mám tento vzkaz: Mám z lítání hrůzu a celou dobu vím, že letadlo spadne. Jen není úplně jasný, kdy přesně. Mám závrať. NIKDY!!! si na to nezvyknu a už vůbec si nebudu lítání užívat, ani kdyby mě nadopovali drogama a do letadla odnesli v komatu nebo mě přepravovali letadlem zpopelněnou. Až budete bezmocně v panice padat v letadle několik (desítek) vteřin k zemi, tak si vzpomeňte, jak je to bezpečnější než jezdit autem.
Druzí vám budou říkat: "No ty vole já se divim, že vůbec někam letíš!" "Já nikam nelítá…
Krásné a klidné vánoce
U nás začali tím, že se Valerie vztekala, že nechce vstávat z postele. Když jsme jí řekli, ať si teda ještě leží, tak se pro změnu vztekala, že už nechce ležet. Dále se vztekala u oblékání (na její "TY mi pomůžeš s oblíkanim!" se jí nedostalo odezvy).
Při snídani Valerie rozlila čaj po celém stole.
Dopoledne byla v plánu jízda do centra, děti půjdou s babičkou do divadýlka a já na pravidelný sraz s divadelníkama v 11.00 u Orloje. Při oblékání bund se děti rozčilovaly a fňukaly, že jim nejdou zapnout bundy.
U Orloje jsem čekala jen já, naštěstí mě prozřetelnost varovala a já ukecala Michala, ať jede se mnou, tak jsme šli nakonec spolu na svařáka a punč.
Děti šly s babičkou po divadle na výstavu betlémů, Jindra nedával pozor a spadl z lavičky, opět si narazil záda. Zatím ale prý ho to bolí jen když skáče, tak uvidíme.
Cestou domů (v půl druhé) fňukání ve vlaku, že mají hlad (snědli kolem poledne každý obloženou housku a banán).
Doma opět vztekání Valerie…