Přeskočit na hlavní obsah

Veselé velikonoce 

Nemám příliš ráda slavení různých svátků na povel, ale když máte malé děti, tak se tak nějak předpokládá, že budete kreslit vánoční přáníčka, velikonoční přáníčka, přáníčka ke dni otců, valentýnská přáníčka a snad i přáníčka ke Světovému dni toalet (pro neznabohy - to je 19. 11., tak to můžete na podzim oslavit).

Navíc všichni už minimálně týden před velikonocema prudili na Facebooku fotkama načančaných beránků na ručně vyšívaných ubrusech a záplavou dětmi pomatlaných vajíček umě naaranžovaných tou ošklivější stranou v čerstvě rašícím osení. A tak jsem se do přípravy na velikonoce pustila i já.

Z mohutných původních plánů zůstalo u vyfouknutí několika vajec (ta pak ležela na kuchyňské lince do velikonočního pondělí), pečení mazance (upekli jsme ho v sobotu večer a v neděli ho snědli) a pondělní přípravy velikonoční nádivky (aby na mě náhodou aktivní sousedka, která vyzdobila i stromy na zahradě barevnýma kraslicema, nezavolala sociálku, protože dětem nedopřeju tradiční svátky). Formu na beránka jsem našla až včera při hledání zavařeniny, takže to mě omlouvá.
Můj muž zatím zapletl pomlázku z větví, které nám zůstaly na obří hromadě po prořezávání stromů. Pravda, že po měsíci už byly i tenké proutky značně vyschlé. Jakmile obmotal pomlázku barevným provázkem, Jindra nás začal zvesela všechny honit kolem domu a mlátit suchýma klackama, div že je nezlomil.

Děti pak byly zklamané, když zjistily, že velikonoční nádivka není sladká, ale slaná, tak jsem je musela uchlácholit mazancem, který jsem v úterý po velikonocích koupila ve výprodeji.


Příští rok se nesmíme nechat velikonocemi zaskočit a odjedeme nejlépe někam, kde o nich nikdy neslyšeli..


No ale jinak klasika, podobně jako o Vánocích...


PS: Nenechte se mást, zapichovacího ptáčka na fotografii vyráběl Jindra před třemi lety ve školce. Od té doby ho máme naaranžovaného v květináči. Je to náš valentýnský, velikonoční, jarní, letní, podzimní, zimní i vánoční ptáček.
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Strach z létání
Někteří lidé létají rádi. Užívají si výšku a podle mě i adrenalin z očekávání, kdy letadlo spadne. Dokonce jsou i lidé, kteří si dobrovolně dělají pilotní průkaz! Já k nim ale nepatřím.
Mám panickou hrůzu z létání v čemkoli. Moje láska k cestování a velikost naší planety mě ovšem občas donutí do letadla sednout. Odmítám lítat na dovolenou kratší než 14 dní, protože se moje psychika potřebuje před dalším letem zregenerovat a připravit na další trauma. Týden před plánovaným letem skoro nespím a nejím a na letiště se odvážím vstoupit jen po vypité placatce rumu. Sebemenší zachvění letadla mi způsobuje infarktové stavy, zatínám nehty do područek sedadla a modlím se k čemukoli. Dřív jsem navíc drtila ruku svému muži. S příchodem dětí se ale situace změnila. Nechci na ně přenášet svoje děsy. I když jim asi přijde divné, proč maminka s nastartováním motorů letadla zezelená, přestane mluvit a na rozličné dotazy (například "Na co je ten čudlík?") odpovídá jen "Hm…
Rady, jak se nebát létat letadlem

Když někomu řeknete, že se bojíte lítat letadlem, rozdělí se ostatní lidé na dva tábory. 
První vám budou říkat: "Vždyť to nic není!" "Je to bezpečnější než jezdit autem!" "Je to bezvadný koukat na svět z výšky!" "Je to super, protože to ušetří spoustu času!" "Jen se uvolni a užívej si to." "Prosim tě!" (následují zvednuté oči v sloup) "To si zvykneš."
Pro první skupinu mám tento vzkaz: Mám z lítání hrůzu a celou dobu vím, že letadlo spadne. Jen není úplně jasný, kdy přesně. Mám závrať. NIKDY!!! si na to nezvyknu a už vůbec si nebudu lítání užívat, ani kdyby mě nadopovali drogama a do letadla odnesli v komatu nebo mě přepravovali letadlem zpopelněnou. Až budete bezmocně v panice padat v letadle několik (desítek) vteřin k zemi, tak si vzpomeňte, jak je to bezpečnější než jezdit autem.
Druzí vám budou říkat: "No ty vole já se divim, že vůbec někam letíš!" "Já nikam nelítá…
Krásné a klidné vánoce
U nás začali tím, že se Valerie vztekala, že nechce vstávat z postele. Když jsme jí řekli, ať si teda ještě leží, tak se pro změnu vztekala, že už nechce ležet. Dále se vztekala u oblékání (na její "TY mi pomůžeš s oblíkanim!" se jí nedostalo odezvy).
Při snídani Valerie rozlila čaj po celém stole.
Dopoledne byla v plánu jízda do centra, děti půjdou s babičkou do divadýlka a já na pravidelný sraz s divadelníkama v 11.00 u Orloje. Při oblékání bund se děti rozčilovaly a fňukaly, že jim nejdou zapnout bundy.
U Orloje jsem čekala jen já, naštěstí mě prozřetelnost varovala a já ukecala Michala, ať jede se mnou, tak jsme šli nakonec spolu na svařáka a punč.
Děti šly s babičkou po divadle na výstavu betlémů, Jindra nedával pozor a spadl z lavičky, opět si narazil záda. Zatím ale prý ho to bolí jen když skáče, tak uvidíme.
Cestou domů (v půl druhé) fňukání ve vlaku, že mají hlad (snědli kolem poledne každý obloženou housku a banán).
Doma opět vztekání Valerie…