Přeskočit na hlavní obsah
Záchodový příspěvek
Valerie dnes dostala antibiotika na 10 dní a Jindra je dostane pravděpodobně zítra nebo pozítří, takže nás čeká spousta úžasných a zábavných dnů s oběma dětma nonstop doma. Každá matka si to zažila a tak ví, jak je to báječné nesmět několik dnů v kuse ani na chvilku ven. Děti budou vesele pokašlávat, hopsat, běhat z přehršle nahromaděné energie kolem kuchyňského ostrůvku a křičet. Jsou totiž nemocný a mají horečku. Já budu nonstop připravovat svačiny, dávat léky (když se zadaří tak dokonce ve správném dávkování, ve správný čas a správnému dítěti), poslouchat sourozenecké hádky a bitky a vymýšlet, jak děti zabavit, když už půjde do úzkých a začnou se mlátit do hlavy něčím těžkým nebo ostrým. Do toho budu samozřejmě pracovat, protože mám naštěstí super zaměstnavatele a kolegy, kteří mi to umožní.

Dnes první den nemoci. Přišel Jindra a chtěl si se mnou hrát. Kouknu na něj a přes celé kalhoty až dolů má obrovský mokrý flek. Prý si nechtěl na záchodě rozsvěcet a myslel si, že má pindíka venku, což evidentně neměl. Jsem ráda, že je tak přizpůsobivý a nevadí mu, když je při hře úplně durch mokrý. Moje poznámka v něm vyvolala salvu smíchu. Chvíli na mě pak koukal, až jsem mu napověděla, ať se dojde převlíknout.


Za dvacet minut jdu na záchod a zjišťuji, že vpravo i vlevo od mísy jsou mokré louže. Jindra mi oznámil, že někdy čůrá do boku. Poučila jsem ho jak správně čůrat.


Nahnala jsem děti na záchod, ať si dojdou, že musím celý záchod vydezinfikovat. Koukám na Jindru, jak čůrá kolem dokola mísy, až se to rozstřikuje všude kolem. Prý ten záchod vždycky takhle splachuje. Čůránkama. Co na to říct.


Celý záchod jsem vydrhla a vydezinfikovala, včetně obkladů, podlahy a všeho. Vyjdu ven a říkám - teď tam chvíli nechoďte, než to uschne.


Za půl minuty (přísahám, dýl to nebylo!) se mě Jindra zeptal, jestli tam už může jít, že se mu chce kakat...


Hned po něm šla kakat i Valerie...


Jdu znovu drhnout a dezinfikovat záchod...


Edit: asi hodinu po druhém čištění záchodu šel Jindra opět na velkou... že jsem se na to nevysrala...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Strach z létání
Někteří lidé létají rádi. Užívají si výšku a podle mě i adrenalin z očekávání, kdy letadlo spadne. Dokonce jsou i lidé, kteří si dobrovolně dělají pilotní průkaz! Já k nim ale nepatřím.
Mám panickou hrůzu z létání v čemkoli. Moje láska k cestování a velikost naší planety mě ovšem občas donutí do letadla sednout. Odmítám lítat na dovolenou kratší než 14 dní, protože se moje psychika potřebuje před dalším letem zregenerovat a připravit na další trauma. Týden před plánovaným letem skoro nespím a nejím a na letiště se odvážím vstoupit jen po vypité placatce rumu. Sebemenší zachvění letadla mi způsobuje infarktové stavy, zatínám nehty do područek sedadla a modlím se k čemukoli. Dřív jsem navíc drtila ruku svému muži. S příchodem dětí se ale situace změnila. Nechci na ně přenášet svoje děsy. I když jim asi přijde divné, proč maminka s nastartováním motorů letadla zezelená, přestane mluvit a na rozličné dotazy (například "Na co je ten čudlík?") odpovídá jen "Hm…
Rady, jak se nebát létat letadlem

Když někomu řeknete, že se bojíte lítat letadlem, rozdělí se ostatní lidé na dva tábory. 
První vám budou říkat: "Vždyť to nic není!" "Je to bezpečnější než jezdit autem!" "Je to bezvadný koukat na svět z výšky!" "Je to super, protože to ušetří spoustu času!" "Jen se uvolni a užívej si to." "Prosim tě!" (následují zvednuté oči v sloup) "To si zvykneš."
Pro první skupinu mám tento vzkaz: Mám z lítání hrůzu a celou dobu vím, že letadlo spadne. Jen není úplně jasný, kdy přesně. Mám závrať. NIKDY!!! si na to nezvyknu a už vůbec si nebudu lítání užívat, ani kdyby mě nadopovali drogama a do letadla odnesli v komatu nebo mě přepravovali letadlem zpopelněnou. Až budete bezmocně v panice padat v letadle několik (desítek) vteřin k zemi, tak si vzpomeňte, jak je to bezpečnější než jezdit autem.
Druzí vám budou říkat: "No ty vole já se divim, že vůbec někam letíš!" "Já nikam nelítá…
Krásné a klidné vánoce
U nás začali tím, že se Valerie vztekala, že nechce vstávat z postele. Když jsme jí řekli, ať si teda ještě leží, tak se pro změnu vztekala, že už nechce ležet. Dále se vztekala u oblékání (na její "TY mi pomůžeš s oblíkanim!" se jí nedostalo odezvy).
Při snídani Valerie rozlila čaj po celém stole.
Dopoledne byla v plánu jízda do centra, děti půjdou s babičkou do divadýlka a já na pravidelný sraz s divadelníkama v 11.00 u Orloje. Při oblékání bund se děti rozčilovaly a fňukaly, že jim nejdou zapnout bundy.
U Orloje jsem čekala jen já, naštěstí mě prozřetelnost varovala a já ukecala Michala, ať jede se mnou, tak jsme šli nakonec spolu na svařáka a punč.
Děti šly s babičkou po divadle na výstavu betlémů, Jindra nedával pozor a spadl z lavičky, opět si narazil záda. Zatím ale prý ho to bolí jen když skáče, tak uvidíme.
Cestou domů (v půl druhé) fňukání ve vlaku, že mají hlad (snědli kolem poledne každý obloženou housku a banán).
Doma opět vztekání Valerie…