Chřipka


Znáte to, bolí vás hlava, svaly, jste unavení a nejraději byste se zahrabali do peřin v posteli. Jak to ale vypadá, když má chřipku celá rodina?

Valerie (3,5 roku) a její chřipka: první den vysoká horečka, což jí nebrání vůbec v ničem, takže si hraje, hopsá, běhá, ale je víc unavená, takže pořád kňourá a fňuká. Pořád myslím každých 5 minut. Celý den. Na doporučení, ať si jde odpoledne aspoň na chvíli lehnout přichází záchvat s křikem: "NEbudu spinkat! NEBUDU! Nechci si lehnout! Nejsem unavená!" Večer má skelný pohled, odkapává jí volně slina i nudle na triko a kňourá nonstop. Usne ve vteřině, kdy jí položím do postele. Druhý den má žlutou rýmu a kašel, který se v průběhu 14ti dnů prohlubuje a prohlubuje, ale jinak se chová jak fretka nadopovaná cukrem, protože se doma nudí.

Jindra (6 let) a jeho chřipka: Je unavenej, polehává, jednou za hodinu až dvě má asi dvouminutový záchvat energie - hopsá, běhá po bytě, blbne, aby pak opět unaveně polehával. Večer má lehce zvýšenou teplotu a nemůže usnout, protože se přes den pořádně nevyřádil. Další dny má hustou žlutou rýmu a kašel, do školky nemůže a doma se pekelně nudí, takže pošťuchuje Valerii, dělá jí naschvály a bouchaj se navzájem, aby pak po sobě žalovali. Pokud jsme přečkali Valeriinu kňourací fázi nemoci, teď je ideální čas na špunty do uší.

Muž: je mu dva až tři dny tak, že nemůže vstát z postele, rýmu má pořád, takže těžko říct, ale přidává se kašel. Po týdnu je fit.

Já: dva až tři dny je mi blbě, že nemůžu vstát z postele, rýmu mám, jak když se pustí vodovodní kohoutek a kašlu jak motor starého autobusu Karosa, který nechce naskočit. Někdo ale musí minimálně jít (i s červeným nosem a nudlema, který mi tečou i očima) nakoupit, abychom měli co jíst, musí uvařit a starat se o děti, který jsou sice nemocný, ale vlastně jim nic kromě smrkání a kašle není. Kdo myslíte, že to vyfásne? 

No a takhle je to od podzimu do jara s kratšíma přestávkama pořád dokola, no znáte to...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu